Гостинно запрошуємо!
Сайт цекровної громади сіл Півні та Дмитрівка Фастівського району Київської області
Засновано 03.10.2013
Недільна школа для дітей
22 серпня 2021 р.
у нашій недільній школі
ми малювали натюрморти🌈🍑🍊🍎🌽🥕
Проводили майстер - клас наші чудові та висококваліфіковані художники - реставратори
Людмила Вовчок та Таїсія Сухенко💕, які відновлюють розписи в нашому храмі 🖌️
Діти дізналися як правильно розмістити предмети, зробити їх об'ємними, та самі створили свої неповторні малюнки 😊
Подивіться, які талановиті в нас діти ♥️
Дякуємо нашим митцям за корисне,красиве та цікаве заняття 💐🌹
13 серпня 2021 р.
був проведений майстер-клас з виготовлення букетів-" маковейчиків".
Провела його чудова майстриня Наталя Нижник,яка має досвід роботи в квітковій компанії - лідеру на ринку.
В затишній,дружній та теплій атмосфері діти та дорослі дізналися про події 14 серпня,чому освячують букети ,що з ними робити після освячення ,та самі зробили унікальні букети,які будуть освячені ( чи освятили ????) в день пам'яті св.муч.Маккавеєвих.
Також всі разом зробили два прекрасних букети для прикрашання церкви.
Оновлено 08.09.2021
Використання матеріалів нашого сайту, а ні в друкованій продукції, а ні в інших виглядах
НЕ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ
Ми чекаємо на Ваші листи
Звертатися за електронною адресою info@zolotoustivska-zerkva-pivni.com
Ми також шукаємо всіх небайдужих до справи ремонтування і збереження дерев'яної церкви села Півні.
Для добровільних пожертв :
Монобанк картка
4441 1144 4888 3759
Звертайтеся до нас за телефоном +38(050)741-75-96
Координатором ремонтних робіт - є настоятель храму о. Іван (Тригуб)
І
О
А
Н
З
О
Л
О
Т
О
У
С
Т
Володимир Перерва
"Історія шкільництва
в містах і селах Київщини
ХІХ - початку ХХ ст."
Півні, Волиця, Дмитрівка
Три вищеназвані села здавна об'єднувалися спільною парафією св. Іоанна Златоуста, осередок якої перебував у Півнях. (Власне, окрасою сучасних Півнів ще й зараз є стародавній Іоанно-Златоустівський храм). Відповідно, довгий час спільною для цих сіл була і місцева церковнопарафіяльна школа...
Навчальний заклад в Півнях було відкрито в 1860 році настоятелем храму священником о. Іосіфом Іосифовичем Якубовським. Фундатор школи с. Півні служив у даній парафії з 1840 по 1877 роки - тобто, понад третину століття. З цих десятиліть він 17 років був директором церковнопарафіяльної школи та викладав у ній Закон Божий. За його наставництва школа лише становилася як установа, проте навіть в такий не простий для неї період в ній навчалися десятки дітей з трьох сіл парафії. За старанну пастирську та освітню діяльність о. Іосиф був нагороджений набедреником від імені київського митрополита.
З 1877 по 1887 роки наставником парафії та церковнопарафіяльної школи був священик о. Митрофан Євстратійович Турчинович. Пастир мав чималий досвід у навчанні та вихованні підростаючого покоління - він був батьком п'яти дітей. За його наставництва школа стабілізувала свою діяльність і о. Митрофан за старанне ставлення до своїх обов'язків був нагороджений набедреником та скуфією.
1887 р. до місцевої школи прибув наступний наставник - священик о. Віктор Федорович Мізецький. Він був призначений у Півні вже у вельми зрілому віці і за служіння в інших парафіях мав чимало відзнак. Священник завідував школою понад 10 років. Станом на 1897 р. в навчальному закладі налічувалося 36 першокласників та 6 першокласниць. Наставник школи за плідну пастирську і педагогічну діяльнічть у Півнях був нагороджений камілавкою та золотим нагрудним хрестом від імені Священого Синоду Російської Православної Церкви. В часи його наставництва школа поступово вийшла на якісно новий рівень діяльності. Стабілізувалося її матеріальне утримання, яке здійснювали миряни. Школа перестала тіститися в найманих приміщеннях - прихожани спорудили для неї окремий будинок. Наприкінці ХІХ ст. в ньому вже було тісно від бажаючих отримати освіту і незабаром в межах парафії було відкрито ще одну церковнопарафіяльну школу - в приселку Волиці.
Ініціатором її створення був уже наступний наставник парафії - священник о. Фома Каковський, котрий мав чималий досвід завідування школами в інших селах регіону. Він прибув до Півнів у 1898 р. і стратегічним напрямком його діяльності стало саме завідування двома церковнопарафіяльними школами, в яких кількість школярів зросла до небаченних досі розмірів. Вже в 1900 р. в школі с. Півнів налічувалося 69 першокласників та 11 першокласниць, а в школі приселку Волиці їх було відповідно 32 та 10. На такому рівні ця кількість трималася кілька років. Наставник школи за успіхи в освітній діяльності був нагороджений камілавкою.
Останнім дореволюційним наставником парафії та шкіл був. о. Петро Миколайович Орловський, що прибув сюди в 1903 р. і служив у селі до радянських часів. Він мав досвід педагогічної діяльності, оскільки до прийняття сану працював вчителем на Поділлі. Здобутий досвід пастир реалізував у школах Півнів та Волиці. За сумлінну освітню діяльність священник та педагог був нагороджений набедреником та скуфією.Проте, в часи І-ї світової війни кількість школярів стала зменшуватися.