Недільна школа


Недільна школа сьогодні

та її історія


В нашій недільній школі

5 вересня 2021 р. були проведені перші заняття для дітей та дорослих 😊

З дітками ми почали вивчати Закон Божий, музичне виховання і спів, та англійську мову.

Ми обговорили видимий та невидимий світи, що створено Богом, та що створено людиною, пограли в ігри, поспівали , потренувалися вітатися англійською мовою та вивчили слова, навіть дивилися англомовний мультфільм 👆


Дорослі обговорили Євангеліє, яке слухали сьогодні, що воно значить на прикладах з нашого життя, задавали питання та провели дискусію.


Також ми всі привітали нашу хористку Валентину Григораш з днем народження та побажали їй многії - многії літа 🙏


Було дуже затишно, цікаво та приємно 😊

❗❗❗Запрошуємо всіх приєднатися до нашої християнської родини і чекаємо всіх наступної неділі о 9.00 на літургію, а об 11.00 - на заняття для дорослих та дітей ❗❗❗



















































































































 



       

   

           



























































                                                                                                                     


                                                                                                                                                Оновлено 24.04.2022


Використання матеріалів нашого сайту, а ні в друкованій продукції, а ні в інших виглядах

НЕ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ


Ми чекаємо на Ваші листи

Звертатися за електронною адресою info@zolotoustivska-zerkva-pivni.com



Ми також шукаємо всіх небайдужих до справи ремонтування і збереження дерев'яної церкви села Півні.

Для добровільних пожертв :
Монобанк картка
4441 1144 4888 3759

Звертайтеся до нас за телефоном +38(050)741-75-96

Координатором ремонтних робіт - є настоятель храму о. Іван (Тригуб)


І

О

А

Н


З

О

Л

О

Т

О

У

С

Т


2021-09-05-5
2021-09-05-4
2021-09-05-3
2021-09-05-2
2021-09-05-1
2021-08-22-18
2021-08-22-21
2021-08-22-1
2021-08-22-1-4
2021-08-13-4
2021-08-13-3
2021-08-13-2
2021-08-13-1

31 травня 2021 року

від недільної школи при парафії Святого Іоана Золотоустого в Півнянській загальноосвітній школі був проведений майстер-клас з писанкарства.

Провели його Василь Легкий, художник, викладач Національної академії образотворчого мистецтва та Мирослава Татарчук - етнограф, мистецтвознавець в Національному музеі народної архітектури та побуту України (Пирогово )!

Дітки мали змогу не тільки розписати писанки, але й дізнатися про значення орнаментів, традиції та техніки писанкарства.


20 червня 2021р,

в день Святої Трійці, був проведений перший майстер-клас з малювання на склі в приміщенні недільної школи.






Володимир Перерва

"Історія шкільництва

в містах і селах Київщини

ХІХ - початку ХХ ст."

       

Півні, Волиця, Дмитрівка

   Три вищеназвані села здавна об'єднувалися спільною парафією св. Іоанна Златоуста, осередок якої перебував у Півнях. (Власне, окрасою сучасних Півнів ще й зараз є стародавній Іоанно-Златоустівський храм). Відповідно, довгий час спільною для цих сіл була і місцева церковнопарафіяльна школа...

   Навчальний заклад в Півнях було відкрито в 1860 році настоятелем храму священником о. Іосіфом Іосифовичем Якубовським.  Фундатор школи с. Півні служив у даній парафії з 1840 по 1877 роки - тобто, понад третину століття. З цих десятиліть він 17 років був директором церковнопарафіяльної школи та викладав у ній Закон Божий. За його наставництва школа лише становилася як установа, проте навіть в такий не простий для неї період в ній навчалися десятки дітей з трьох сіл парафії. За старанну пастирську та освітню діяльність о. Іосиф був нагороджений набедреником від імені київського митрополита.

   З 1877 по 1887 роки наставником парафії та церковнопарафіяльної школи був священик о. Митрофан Євстратійович Турчинович. Пастир мав чималий досвід у навчанні та вихованні підростаючого покоління - він був батьком п'яти дітей. За його наставництва школа стабілізувала свою діяльність і о. Митрофан за старанне ставлення до своїх обов'язків був нагороджений набедреником та скуфією.

   1887 р. до місцевої школи прибув наступний наставник - священик о. Віктор Федорович Мізецький. Він був призначений у Півні вже у вельми зрілому віці і за служіння в інших парафіях мав чимало відзнак. Священник завідував школою понад 10 років. Станом на 1897 р. в навчальному закладі налічувалося 36 першокласників та 6 першокласниць. Наставник школи за плідну пастирську і педагогічну діяльнічть у Півнях був нагороджений камілавкою та золотим нагрудним хрестом від імені Священого Синоду Російської Православної Церкви. В часи його наставництва школа поступово вийшла на якісно новий рівень діяльності. Стабілізувалося її матеріальне утримання, яке здійснювали миряни. Школа перестала тіститися в найманих приміщеннях - прихожани спорудили для неї окремий будинок. Наприкінці ХІХ ст. в ньому вже було тісно від бажаючих отримати освіту і незабаром в межах парафії було відкрито ще одну церковнопарафіяльну школу - в приселку Волиці.

   Ініціатором її створення був уже наступний наставник парафії - священник о. Фома Каковський, котрий мав чималий досвід завідування школами в інших селах регіону. Він прибув до Півнів у 1898 р. і стратегічним напрямком його діяльності стало саме завідування двома церковнопарафіяльними школами, в яких кількість школярів зросла до небаченних досі розмірів. Вже в 1900 р. в школі с. Півнів налічувалося 69 першокласників та 11 першокласниць, а в школі приселку Волиці їх було відповідно 32 та 10. На такому рівні ця кількість трималася кілька років. Наставник школи за успіхи в освітній діяльності був нагороджений камілавкою.

   Останнім дореволюційним наставником парафії та шкіл був. о. Петро Миколайович Орловський, що прибув сюди в 1903 р. і служив у селі до радянських часів. Він мав досвід педагогічної діяльності, оскільки до прийняття сану працював вчителем на Поділлі. Здобутий досвід пастир реалізував у школах Півнів та Волиці. За сумлінну освітню діяльність священник та педагог був нагороджений набедреником та скуфією.Проте, в часи І-ї світової війни кількість школярів стала зменшуватися.

                                               


                                                    В. Перерва