Колгосп

Перший колгосп було створено на початку 30-тих років. Йому дали назву "Світлохлібороб".

Першим головою колгоспу став Денис Пантелемонович Дідківський.

До цього він працював на залізничній станції у Кожанці.

Уривок із книги спогадів його онука Івана Тимофійовича Дідківського:

"А где лежит мой дед Денис? Одному Богу известно. А ведь дед с десятком

таких же, как он сам, спас большую половину села Дмитровка  от

голодной смерти в 1933 году. За это и  поплатился  своей жизнью.

А вина деда Дениса и членов правления колхоза состояла в том, что они

приняли решение и выдали по килограмму хлеба (зерна) на трудодень.

По книге учета умерших Дмитровского сельсовета  за 1933 год умерло

ровно 400 человек. Причина смерти у всех 400 людей была записана одна -

Денис  Дідківський           «Вмер від опуху». Последним четырехсотым был дед, фамилию я забыл.

На второй день после ареста деда, забрали моего отца вместе с этой книгой. Привезли в Фастов и до утра закрыли в камеру вместе с книгой. Утром в 6 часов подвели к горящей печи и приказали книгу бросить в огонь. Книгу сожгли, отца отпустили и  приказали дальше вести такую же книгу. Отец был секретарь Дмитровского сельсовета.

Это я описываю для тех, которые не понимают, или не хотят понимать, что это была политика государства на уничтожение Украинского народа.

... Изучите жизнь деда Синто. Это самый молодой член правления  нашего первого кохоза «Свитлохлибороб», ему было тогда всего 17 лет. И только он один из членов первого правления колхоза остался живым. Так как удрал из села в лес при арестах . "

Ми шукаємо імена інших загиблих членів правління колгоспу, та чекаємо на вашу допомогу.

Скуз Яків Денисович народився у 1911 р. та мешкав у Півнях.

З 1932 року і до самої 2-ї всітової війни працював старшим

рахівником колгоспу ім. Постишева (Півні).

Загинув 17 вересня 1941 р. під час оборони м. Смоленська.

Яків Денисович Скуз, рахівник

колгоспу ім. Постишева (Півні)

Довідка про роботу, 1933 рік

Назва колгоспу - "Більшовик". Такою її знає сьогоднішнє покоління.

Колектив контори колгоспу "Більшовик" 1974 рік

Ланкові просапних культур к-пу "Більшовик" з керівником Даценко Володимиром Семеновичем 1975 рік

Достигаючий урожай гібридної кукурудзи 1975 р.

Збирання гороху, тракторна бригада №2, на селищі, 1975 р., зліва направо -

Микола Данилович Пустовіт , Анатолій Олександрович Космінський, Володимир Семенович Даценко та Іван

Семенович Миколаєнко

Передача жниварського вимпелу 1975 рік. В.С Даценко передає вимпел Павлу

Савіцькому та його сину

З права на ліво - Федір Татаринський

Федір, жінка коло нього - ревізор (прізв. та ім'я забулося), а поруч також

жінка працівниця контори, ім'я нажаль також забулося.

Посівна 1976

З ліва на право: 1. Володимир Семенович Даценко, 2. Павло Дмитрович Струтинський

3. Андрій Григорович Халюк  (редактор міськ-районної газети "Перемога")

4. невідомо 5. Володимир Скуз

Посівна 1976

Ось про що ми довідались з Історії міст і сіл Української РСР, Київська обл, 1971 р. -

"Дмитрівка – село, центр сільської Ради, розташоване за 17 км від районного центру і за 5 від залізничної станції Кожанка. Населення 893 чоловіка. Сільраді підпорядковане с. Півні. У Дмитрівці – центральна садиба колгоспу «Більшовик», земельні угіддя якого становлять 2,6 тис. га, в т.ч. орної землі – 1,8 тис. га. У колгоспі вирощують переважно озиму пшеницю, ячмінь, цукрові буряки. Провідною галуззю тваринництва є відгодівля великої рогатої худоби. За успіхи в колгоспному виробництві бригадира І. Х. Дяченка нагороджено орденом Леніна.

У селі є початкова школа, клуб, бібліотека.

За мужність і відвагу, виявлені на фронтах Великої Вітчизнянох війни, 53 чоловік нагороджено орденами й медалями.

Оновлено 01.07.2021

І